Makijaż permanentny

Makijaż Conture Make – up LONG TIME LINER jest metodą nr 1 na świecie, służącą do naturalnego podkreślania konturu ust, brwi i oczu .
Poprawia kształt ust, oczu i linię brwi, retu szuje plamy barwnikowe, blizny i tatuaże. Conture Make – up w sposób naturalny podkreśla kontury.
Zależnie od intensywności wybranego pigmentu możemy osiągnąć efekt bardzo naturalnego,
korygującego makijażu lub intensywniejszy, zastępujący codzienny makijaż.
Kontur ust w połączeniu z cieniowaniem umożliwia optyczne powiększenie ust oraz skorygowanie dysproporcji między górną a dolna wargą. Pogrubione kreski na powiekach zastąpią malowaną codziennie linie eye-linerem, a cienka kreska w linii rzęs zagęści je optycznie sprawiając, że oko nabierze wyrazu. Makijaż permanentny brwi stwarza możliwość zgęszczenia brwi zbyt rzadkich, uzupełnienia brakujących włosków oraz nadania im idealnego kształtu.
W metodzie LONG TIME LINER stosowane są tylko i wyłącznie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne, niealergizujące, które mogą być stosowane również u alergików. Pigmenty te nie zmieniają koloru wraz z upływem czasu, nie przebarwiają się.
Pigment osadza się w naskórku (do 3 warstwy naskórka) poprzez zmagazynowanie w przestrzeni
międzykomórkowej i utrzymuje się tam w sposób widoczny od ok. 3 do 5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnieniu. Z powodu ciągłego złuszczania się naskórka, aby utrzymać intensywność koloru należy „dokładać” barwnik średnio raz na dwa lata. Jeżeli w cią gu 3 do 5 lat od wykonania makija żu ba rwnik nie będ zie „dokładany” to makijaż po tym okresie całkowicie zniknie. Złuszczanie się pigmentu razem z obumarłym naskórkiem na przestrzeni lat daje możliwość skorygowania opadających z wiekiem kącików oczu i ust.
Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry. Objawy te ustępują
w kilka godzin po zabiegu. Już następnego dnia rano można śmiało pokazać się w pracy. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. W 4 do 7 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 5 0% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. W dwa tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo przeprowadzić odpowiednie postępowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów – korekta 1. Korekta 1 wliczona jest w cenę zabiegu .
Przez 4 dni po zabiegu skóra poddana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami.
Skórę należy myć wodą lub delikatnym mleczkiem i tonikiem. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny, na basen, a do dwóch tygodni należy unikać kontaktu ze słońcem (przez pierwszy miesiąc po zabiegu nie korzystać z solarium).

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu są:

– ciąża
– cukrzyca
– łuszczyca
– stosowanie leków sterydowych