Depilacja laserowa

 

Nadmierne owłosienie
– to problem, z którym borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dla wielu osób gładkie i zadbane ciało ma kolosalne znaczenie. Stąd też duże zainteresowanie depilacją laserową. Jednak każdej z nas zdarzyła się z pewnością następująca historia – zamiast pięknej gładkiej skóry po usunięciu włosów woskiem, pincetą, bądź depilatorem mechanicznym – czerwone plamy i stany zapalne, a w miejscu cebulki niejednokrotnie infekcja. Jak uniknąć takich niespodzianek?

 

 

 

Mamy gotowe rozwiązanie.

W Ren Clinic posiadamy najnowocześniejsze urządzenie do depilacji laserowej. Laser diodowy Milesman Premium przeznaczony jest do szybkiej i nieinwazyjnej depilacji Pań i Panów, niepowtarzalny pod względem osiągnięć i efektywności. Promienie lasera przenikając bezpiecznie przez skórę pacjenta, niszczą skutecznie cebulki włosów uniemożliwiając im odnowienie się.

 

Podczas zabiegu laserem diodowym włosy zostają usunięte w wyniku ogrzania (spalenia) cebulki włosa. Podczas pierwszego zabiegu depilacji laserowej usuwanych jest zazwyczaj ok. 30 – 40% włosów, jednakże procent ten zależy od miejsca depilacji.
Energia laserowa zamieniona w ciepło jest w stanie zniszczyć tylko te włosy które znajdują się w fazie wzrostu. Niektóre jednak włosy znajdują się w fazie uśpienia która ma różny okres trwania i można je zniszczyć dopiero gdy wejdą w fazę wzrostu, dlatego zabieg depilacji laserowej trzeba powtórzyć kilkakrotnie, aż do całkowitego zniszczenia struktury wszystkich włosów. Odstępy pomiędzy zabiegami ustalane są indywidualnie ponieważ każda skóra inaczej reaguje na działanie lasera.

Zabieg depilacji laserowej zawsze poprzedzony jest konsultacją w czasie której powinniśmy poinformować o lekach i preparatach które stosujemy zarówno doustnie jak i miejscowo. Zabiegu nie można wykonać w trakcie stosowania leków światłouczulających lub antybiotyków. Dopiero po zakwalifikowaniu do zabiegu można wykonać próbę laserową która pozwoli ustalić najlepsze parametry niezbędne do przeprowadzenia zabiegu dostosowane do danego fototypu skóry i barwy owłosienia.
Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz osoby z rozrusznikiem serca. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są również choroby i infekcje skóry, świeża opalenizna lub zastosowanie na skórze preparatu samoopalającego.
Umawiając się na przeprowadzenie zabiegu należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry która będzie poddana depilacji. Skóra nie może być podrażniona, powinna być czysta i niczym nie posmarowana.